New York Times: Maqedonia është në udhërkyq

New York Times: Maqedonia është në udhërkyq

Gazeta prestigjioze amerikane përmes një shkrimi për Maqedoninë ka shkruar se ky vend gjendet në një udhëkryq me shumë probleme. “Maqedonia po qëndron anash në dhomën e pritjes për në Evropë, e izoluar për shkak të problemit të emrit, e kërcënuar nga një konflikt...
Bushati: Maqedonia në krizë politike

Bushati: Maqedonia në krizë politike

Situata në Maqedoni po karakterizohet nga kriza politike dhe forcat qeveritare duhet të zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit. Kështu deklaroi ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, në interpelancë që u thirr nga...
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE