Ushqehet vetëm me banane për 12 ditë, shikoni se çfarë ndodhi! |VIDEO|

A jeni duke provuar të humbni disa kilogramë në trupin tuaj? Hani banane çdo ditë. Kështu veproi Yulia Tarabath.

Bananet janë burim i shkëlqyeshëm i vlerave ushqyese. Ato ndihmojnë në përmirësimin e të pamurit, e rrisin humbjen e peshës, ulin tensionin e lartë të gjakut etj.

Yulia nuk ka ngrënë asgjë përveç bananeve për 12 ditë me radhë, thotë se ka konsumuar shumë ujë, ka pushuar për shumë kohë dhe ka qenë aktive me ushtrime gjithë kohën, kjo lloj diete njihet edhe si ‘një-frut’.

Përveç përmirësimeve shëndetësore, ajo gjithashtu kishte vërejtur edhe disa nga ushqimet e preferuara (jo dhe aq të shëndetshme) kishin filluar të mos i pëlqenin. /lajmi.net

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

Lexo me shume nga kjo kategori…

Kosi ul rrezikun e prekjes nga diabeti

Kërkuesit nga Kembrixhi bënë të ditur se sipas studimeve kosi mund të ulë riskun e prekjes nga diabeti i tipit 2. Artikulli i publikuar në revistën “Diabetologia”, tregon se sa më shumë kos të konsumoni aq më shumë ulet risku (deri në 28%) i prekjes nga diabeti i...

mehr lesen

Antibiotikët bio që nuk skadojnë

Është një realitet i trishtë që muajt e ftohtë bashkohen me të ftohtët e gripin, por është një fakt. Madje edhe më të fiksuarit ndaj higjienës dhe dizinfektantëve të duarve nuk i shpëtojnë dot virozave, duke u palosur në shtrat për ditë të tëra të sëmurë nga gripi....

mehr lesen