Po ta dinit se sa e fuqishme është kjo pije për të humbur peshë, do ta konsumonit atë për çdo ditë.

Kur hasim në nxehtësinë tropikale, e gjitha që ne duam është të gjejmë një hije dhe të kemi freskim adekuat.

Deri më tani kemi konsumuar limonadë, por tani hit i ri është pija nga trangulli me shije freskuese.

Përveç se do t’ju rifreskojë menjëherë, kjo pije ka një numër të efekteve pozitive, si dhe është gjithashtu një aleat i fuqishëm në luftën kundër celulitit dhe peshës së tepërt, shkruan gazeta “Zëri”.

Është e njohur se uji përmban zero kalori, ndërsa një trangull mesatarisht përmban rreth 50 përqind ujë, e cila e bën këtë pije një variant më të mirë se çdo lëng të blerë apo pije që përmban sheqerna, ëmbëltues dhe shije artificiale.

Për këtë pije do t’ju duhen:

– 1 trangull i freskët

– 2 litra ujë

– Një enë qelqi

Trangulli duhet të pastrohet mirë dhe të copëtohet në feta të holla.

Në enën nga qelqi të mbushur me ujë e shtoni trangullin.

Lëreni pijen të qëndrojë për disa orë para përdorimit, si dhe në qoftë se dëshironi, gjithashtu mund t’i shtoni limon, bli ose disa përbërës të ngjashëm sipas dëshirës. /ZËRI/