Opozita në konferencë të jashtëzakonshme

Partitë opozitare të Kosovës, Lëvzja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma Social Demokrate e Kosovës, nuk do të marrin pjesë në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, të organizuar për nderë të çlirimit të vendit.

Njoftimi për bojkotin e kësaj seance është bërë nga zyra për informim e Vetëvendosjes, ku edhe kanë paralajmëruar një konferencë për media, ku do t’i bëjnë të ditura arsyet e bojkotit.

Konferenca do të mbahet në ora 10 :30 në objektet e Kuvendit të Kosovës.

Ndryshe në kuadër të shënimit të Ditës së Paqes, Kuvendi i Republikës së Kosovës  do të mbajë seancë festive më ç’rast Filarmonia e Kosovës do të ekzekutojë vepra muzikore të kompozitorëve të njohur kombëtarë dhe botërorë. (lajmi.net).

Lexo me shume nga kjo kategori…