Një maskë e thjeshtë për pastrimin e lëkurës së yndyrshme

Lëkura e yndyrshme është një problem më vete për të gjithë personat që bëjnë pjesë tek ky tip lëkure, pasi ato duan punë dhe durim të madh për tu pastruar.

Më poshtë po ju paraqesim një maskë mjaft efikase.

Vendosni në ujë të nxehtë një fetë trangulli, prisni sa të zbutet dhe shtypeni. Bashkoje në një gotë të vogël me një lugë lëng limoni dhe 1 lugë kos të bardhë. Aplikojeni në të gjithë fytyrën dhe lëreni për 10 minuta. Më pas shpëlaje fytyrën me ujë të vakët. Bëjeni këtë maskë një herë në dy javë.

/Repoteri.net/

Lexo me shume nga kjo kategori…

Si ndikon çokollata në performancën tuaj?

Këto janë lajme të mira për të dashuruarit me çokollatat: ngrënia e tyre ka ndikim pozitiv në performancën konjiktive sipas studimit të ri. Performanca konjiktive lidhet me konceptet, njohjen e modeleve, gjuhën, vëmendjen, aksionin, zgjidhjen e problemeve dhe imazheve...

mehr lesen