Kjo ishte letra e Monës, dedikim për vajzën e saj Zanfinën (VIDEO)

Lajmi për vdekjën e zonjës Mona njëherit nënës së motrave Ismaili u pranua me shumë pikëllim.

Kjo për faktin që kujtojmë një grua mjaft të zonjën dhe të përkushtuar për suksesin e vazhdueshëm të vajzave të saj të cilat i rriti e vetme.

Është Zanfina, vajza e vogël e saj e cila me gjasë ishte më e përkushtuar për të emën dhe kështu pa dyshim ajo do ta ndjejë më së shumëti mungesën e nënës e cila ka ndërruar jetë sot.

Për të gjallë të zonjës, Zanfina nuk hezitonte në asnjë moment të vetëm të tregonte se sa e lidhur është ajo më përsonin më të cmuar për të, më atë që i fali jetën.

Kujtojmë një  moment tepër emocionues ku ajo ishte e ftuar në një edicion festiv të vitit të ri në emisionin Prive.

Nëna Mona kishte shkruajtur një kartolinë me vargje tepër prekëse për ta pamundësuar kështu leximin nga vetë Zanfina.

Ishte Ermali ai që lexoi kartolinën derisa Zanfina shpërtheu në lotë nga fjalët e nënës së saj. “Dali jem” fillon kartolina, dedikuar kështu Zanfinës të cilën shpesh me përkëdheli i jepte epitetin e djalit të cilin nuk e pati. Ndiqeni leximin e letrës nga min.7:40/PRIVE.AL

 

{media id=2963,layout=blog}

 

Lexo me shume nga kjo kategori…