Historike: Kosova parakalon në Lojërat Olimpike Evropiane me flamur shtetëror (Foto/Video)

Kosova sërish ka shkruar historinë – kësaj radhe vendi jonë për herë të parë në historinë e vet ka parakaluar në Lojërat Olimpike Evropiane me flamur e simbole shtetërore.

Të prirë nga Majlinda Kelmendi, sportistët nga Kosova që do të përfaqësojnë vendin tonë në këto Lojëra Olimpike Evropiane, parakaluan në stadiumin impozant në Baku.

Ditë më parë flamuri shtetëror i Republikës së Kosvoës i është dorëzuar Majlinda Kelmendit dhe ekipit olimpik të Kosovës.

Ky është absolutisht momenti më i madh për sportin e Kosovës, pasi që tash barrierat për pjesëmarrje me simbolet tona në të gjitha sportet olimpike definitivisht janë të thyera. /Telegrafi/

 

Lexo me shume nga kjo kategori…