Haradinaj tregon pse nuk e deshi Veselin në takim

Kryetari i AAK –së Ramush Haradinaj përmes një reagimi për medie ka sqaruar pse e ka kundërshtuar pjesëmarrjen e kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli në takimin që me liderë politikë e kishte caktuar dhe e kishte kryetarja e Kosovës Atifete Jahjaga.

“Takimi ka qenë i thirrur për kryetarët e partive politike parlamentare dhe jo i një formati më të gjerë. Presidentja ka mundur ta kishte caktuar një tjetër format të takimit dhe unës’ kisha pas asnjë problem. Por ndryshimi i formatit në minutat e fundit, nuk është serioz. Kjo ka qenë vërejtja ime, jo se kam pasur diçka personale me zotin Veseli”, ka thënë Haradinaj në reagim.

Më herë ishte njoftuar se Veseli nuk kishte shkuar në takim për shkak se këtë e kishte kërkuar Haradinajt.

Në takimin në Presidencë nuk kanë marrë pjesë lideri i Vetëvendosjes Visar Ymeri dhe i Nismës Fatmir Limaj. /Reporteri.net

Lexo me shume nga kjo kategori…