Haradinaj: Do të jemi në shesh deri në dorëheqjen e Qeverisë

Haradinaj thotë se zgjedhja e Presidentit në këto rrethana është një drejtim i gabuar, pasi e çon Kosovën në një krizë më të thellë.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se është i pakuptimtë insistimi i liderit të PDK-së, Hashim Thaçi, për t’u zgjedhur president nga një parlament i cili që sa kohë është bllokuar.

Në një intervistë për ‘Epokën e re’, Haradinaj thotë se zgjedhja e Presidentit në këto rrethana është një drejtim i gabuar, pasi e çon Kosovën në një krizë më të thellë.

Ish-kryeministri Haradinaj ka thënë se opozita e bashkuar do të qëndrojë në shesh duke protestuar deri në dorëheqjen apo në shpalljen e zgjedhjeve të reja.

“Mungesa e reflektimit të kësaj Qeverie dhe insistimi për të vazhduar më tutje e thellon më shumë krizën politike në vend. Në këtë mënyrë po ia vonon mundësinë Kosovës për të ecur mbarë’, tha Haradinaj./express

Lexo me shume nga kjo kategori…