Dy të rinj të therur me thikë në Prishtinë

Një përleshje mes të rinjsh ka sjellë deri tek therja me thikë të dy prej tyre në lagjen ‘Santea’ në Prishtinë.

Këtë për KosovaPress, e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë, Agron Borovci, i cili ka treguar se ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00.

“Rreth orës 22:00 ka ndodhë te Santea, dmth në lagjen Dardania. 2 persona kane marre lëndime nga therja me thikë”, ka thënë Borovci.

Më tutje, ai ka bërë të ditur se personat janë dërguar për trajtim mjekësorë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ndërsa Policia po qëndron në vendin e ngjarjes dhe po punon për hetimin e rrethanave të ngjarjes.

/reporteri.net/

Lexo me shume nga kjo kategori…