[borlabs-cookie id="google-adsense" type="cookie"][/borlabs-cookie]

Një zjarr ka shpërthyer sot në orët e mëngjesit në qytetin e Ferizajt. Banorët kanë treguar se zjarri është afër fabrikës së këpucëve në këtë qytet derisa po rrëzohet edhe mobilieritë që janë afër.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet policore dhe ato të zjarrfikësve dhe po mundohen të fikin zjarrin.

Policia e Kosovës për rajonin e Ferizajt ka thënë për portalin Koha.net se nuk ka të lënduar, por dëmet janë të konsiderueshme.

“Njoftimin e kemi marrë në orën 09:00 të mëngjesit. Persona të lënduar nuk ka, por dëmet janë të konsiderueshme”, ka thënë Basri Shabani nga Policia e Kosovës për rajonin e Ferizajt.

 

{media id=2889,layout=blog}

 

[borlabs-cookie id="google-analytics" type="cookie"] [/borlabs-cookie]