AVOKATJA: JAM KEQKUPTUAR, NUK ËSHTË GJETUR HELM

Edhe avokatja e të arrestuarëve për terrorizëm te liqeni i Badovcit, Sabrie Jashari ka demantuar shkrimet e portaleve.

Avokatja Sabrie Jashari ka demantuar shkrimet në media në të cilat u raportua se ajo ka thënë  “përveç flamurit të ISIS-it, maskave dhe dorëzave, në çantën e cila është gjetur pranë të arrestuarit është gjetur edhe një helm”. „Avokatja Jashari përmes sms-it, i ka thënë RTK-së se nuk është gjetur helm. „Jam keqkuptuar, ju lutem“ ka shkruar ajo. Jashari nuk ka dhënë më shumë detaje, meqë ka njoftuar se në këto momente është në seancën që po mbahet për të dyshuarit. / RTKLive

Lexo me shume nga kjo kategori…