Shtatë të arrestuar në Lazarat

Policia e Shtetit konfirmon se nga lista e 21 te kërkuarve për sulmin e sotëm në Lazarat, deri tani janë kapur dhe vetëdorëzuar 7 persona.

Gjithashtu Policia bënë të ditur se operacioni nuk është ndërprerë, por se gjatë natës fshati Lazarat do të mbahet i rrethuar dhe i blinduar.

„Nuk janë tërhequr asnjë nga forcat e policisë“, thotë zëdhënësi i Policisë së Shtetit Genti Mullaj.

Burime zyrtare nga Policia e Shtetit konfirmuan se Forcat RENEA kanë arritur të arrestojnë një nga personat e shpallur në kërkim, me emrin Sinan Rabaj, 30 vjeç.

Ndërkohë tre nga personat e tjerë ; Jeton Kalemi, 21 vjeç; Xhemil Gjolleshi 20 vjeç dhe Eligent Basha, emri i të cilëve figuron në listën e të shpallurve në kërkim për ngjarjen në Lazarat janë vetëdorëzuar dhe kanë mohuar të kenë lidhje me grupin e zjarrit.

Vihet re se pjesa më e madhe e këtij grupi janë në moshë shumë të re, nën 22 vjeç.

Policia e Shtetit apelon se është e vendosur për zbatimin me rreptësi të ligjit, deri në kapjen apo asgjë simin e grupit të armatosur, nëse i rezistojnë operacionit të policisë duke u kundërpërgjigjur me armë. / RTKLive

Lexo me shume nga kjo kategori…