Kapet në Prishtinë vetura nga Beogradi e mbushur me ekploziv

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka penguar një përpjekje të dukshme për të shpërthyer një makinë të mbushur me lëndë plasëse në Prishtinë.

Zëdhënësi në Policinë e Kosovë, Baki Kelani tha se shoferi i veturës është arrestuar dhe marrë në pyetje. Ai tha se policia e ka ndaluar të dyshuarin të enjten vonë, teksa ai po qarkullonte drejt zonës ku ndodhen shumica e ambasadave perëndimore, përfshirë edhe atë të SHBA-ve.

Kelani tha se makina kishte targa të lëshuara nga Serbia dhe se shoferi kishte një pasaportë serbe, por nuk dihet identiteti i tij.

Kapet në Prishtinë vetura nga Beogradi e mbushur me ekploziv 1

Lexo me shume nga kjo kategori…