Haradinaj: Nuk dal para gjykates sllovene

Qendrimi zyrtar i Ramush Haradinajt per ndalimin ne Slloveni.

Kryetari Haradinaj nuk pranon te del vullnetarisht para gjykatesit slloven.
Pafajesine e kam te deshmuar nderkombetarisht.
Nuk kam asgje me sistemin e drejtesise sllovene e as nderkombetare.
Sllovenet te pastrojne sa me pare sistemin e tyre nga reliktet shpifese te Beogradit qe datojne qe nga viti 2004 dhe ende edhe sot i konsideron si valide.
Kjo sjellje dhe veprim nga shteti slloven eshte e papranueshme dhe shume ofendues si per mua poashtu dhe Kosoven.
 
—–

Ramush Haradinaj në një prononcim për Gazetwn Express nga Sllovenia, ka thënë se autoritetet sllovene kamë reaguar ndaj një fletë arersti të Serbisë, i cili daton që nga viti 2006 dhe tash sipas tij ai do ta vazhdojë itinerarin e paraparë pasi të hiqet nga sistemi ky fletë -arrest.

“Nuk jam i arrestuar por po merr kohë pastrimi i listës nga sistemi slloven” ka thënë ai

Derisa me humor ka komentuar se gjithë kjo i ka kushtuar me humbje të avionit.

Ditëve të fundit Haradinaj ka qëndruar për vizitë në Gjermani.

——————

Burime të lajmi.net bëjnë të ditur se është arrestuar Ramush Haradinaj në Lublanë të Sllovenisë.
Arsyet e arrestimit ende nuk dihen, por dyshohet se kanë të bëjnë më një fletarrest të Serbisë.
Në vazhdim ju mbajmë të informuar me ngajrjen./LAJMI.NET/

Lexo me shume nga kjo kategori…