[borlabs-cookie id="google-adsense" type="cookie"][/borlabs-cookie]

Me golat e Shkodran Mustafit dhe Bastian Shchweinsteiger, Gjermania e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian.

Gjermanët e mposhtën Ukrainën me rezultat të pastër 2:0.

Shqiptari Shkodran Mustafi realizoi në minutën e 19-të ndërsa Bastian Schweinsteiger në të 93-tën.

Në këtë mënyrë, Gjermania dhe Polonia kryesojnë Grupin C me nga tri pikë, duke e lënë pas Ukrainën dhe Irlandën e Veriut pa pikë.

79943-QbXnSxbnxK.jpg

[borlabs-cookie id="google-analytics" type="cookie"] [/borlabs-cookie]